ابگرمکن فوری : راهنمای قدم به قدم

به نام خدا

راهنمایی قدم‌به‌قدم برای انتخاب آبگرمکن فوری

شرکت بوتان جزء اولین تولیدکنندگان محصولات گازسوز در ایران بود و در حال حاضر بزرگ‌ترین تولیدکننده و صادرکننده آبگرمکن فوری در ایران شناخته می‌شود.

حتماً اگر شما هم به دنبال خرید آبگرم کن فوری بوده‌اید اسم برند بوتان به گوشتان خورده از همین رو در این مقاله سعی می‌شود با راهنمایی دقیق و جامع به شما کمک شود تا مناسب‌ترین آب‌گرم‌کن فوری بوتان را برای منزل خود انتخاب نمایید.

در بیشتر مواقع زمانی که می‌خواهیم محصولی را خریداری کنیم معیار خرید ما کیفیت یا به‌صرفه بودن قیمت محصول است اما در خرید آبگرمکن فوری بوتان باید به این توجه داشته باشیم که کدام گزینه مناسب‌ترین محصول برای منزل ماست چرا که کیفیت تمام آبگرمکن های بوتان یکی بوده و تغییر قیمت تنها به دلیل عملکرد متفاوت بنا به شرایط محل نصب و مقدار آب مورد مصرف است.

اولین قدم:

باید توجه شود که آیا فاصله آبگرمکن (طول لوله‌کشی انجام شده و نه فاصله خطی) شما تا دورترین شیر خروجی آبگرم (که معمولاً شیر حمام است) چه مقدار است. اگر این فاصله کمتر از ۱۰ متر است می‌توانید از آبگرمکن هایی استفاده کنید که عدد آخر آن ۱۵ می‌باشد مثل i3215 و یا i4115 اما اگر فاصله بین ۱۰ تا ۱۴ متر باشد باید آز آبگرمکن هایی استفاده شود که دو عدد آخر آن ۱۸ است مثل if4318 یا ۴۱۱۸ .

قدم دوم:

شما باید باتوجه‌به نکاتی که در ادامه ذکر می‌شود تشخیص دهید که بر اساس شرایط دودکش خود به چه آبگرمکنی نیاز دارید.

        نکته اول:

قطر دودکش است منظور از قطر دودکش، قطر داخلی لوله سیمانی دودکش است که در دیوار قرار گرفته و معمولاً تا پشت‌بام ادامه دارد، اگر قطر دودکش محل نصب شما ۱۰ سانتی‌متر است شما منحصر می‌شوید به تهیه مدل‌های خاصی از آبگرم کن‌های بوتان آبگرمکن ها شامل ۴۱۱۵، i4215،و اگر قطر دودکش محل نصب آبگرمکن شما ۱۵ است می‌توانید از آبگرمکن های ۳۱۱۵ و  3215iو4118و  4218i   وb185و  b215 وb15وb18  

          نکته دوم:

محل قرارگیری آبگرمکن شما به نسبت دهانه خروجی دودکش است اگر دقیقاً آبگرمکن زیر دهانه قرار می‌گیرد و دودکش هیچ مسیر افقی طی نمی‌کند شما قادر به استفاده از آبگرمکن های بدون فن هستید و نیازی به هزینه کرد مازاد برای تهیه آبگرمکن های فن دار نیست. اما اگر دودکش مسیر افقی طی می‌کند یا ارتفاع دودکش کمتر از ۳ متر است مجبور به استفاده از آبگرمکن های فن دار مثل مدل b3315if , 3318 , 4315 هستید.
برای خرید آبگرمکن فوری با بهترین قیمت می توانید اینجا کلیک کنید.

       

  نکته سوم:

ارتفاع دودکش سیمانی است، اگر ارتفاع دودکش شما ۳ متر است آبگرمکن های بدون فن مناسب منزل شماست اما اگر این ارتفاع کمتر از ۳ متر باشد باید از آبگرمکن های فن دار استفاده کنید. اگر توان‌افزایش ارتفاع دودکش را به‌صورت استاندار دارید می‌توانید با افزایش آن در هزینه خرید آبگرمکن صرفه‌جویی کنید و از آبگرمکن های بدون فن استفاده کنید.

در نهایت برای انتخاب بهتر آبگرمکن باید نوع روشن شدن دستگاه خود را انتخاب نمایید، مدل اول بدون شمعک یا جرقه‌زن یا آیونانز که با برق کار می‌کند و در صورت رفتن برق می‌توانید در مدل‌های بدون فن از باتری برای روشن‌کردن آنها استفاده کنید مدل دوم شمعک دائم یا پیلوتی است که در این مدل یک فندک دستی در پایین دستگاه تعبیه شده تا در روشن‌کردن اولیه پیلوت از آن استفاده کنید. منظور از نوع روشن شدن آبگرمکن این است که زمانی که شما شیر آب گرم را باز می‌کنید و گاز در دستگاه شما دمیده می‌شود به‌وسیله پیلوتی که در دستگاه شما به‌مانند یک شمع روشن است شعله‌ور می‌شود و در نوع جرقه‌زن یا آیونانز به‌وسیله جریان الکتریسیته جرقه‌ای تولید می‌شود گاز شعله‌ور می‌شود و آبی که در رادیاتور دستگاه در حال چرخش است شروع به گرم‌شدن می‌کند.

عدد اول در آبگرمکن های بوتان نسل آنها را نشان می‌دهد که تفاوت نسل ۳ و ۴ در این است که در نسل ۴ تربلاتور وجود دارد که باعث می‌شود مبدل دستگاه دیرتر از آبگرمکن های نسل ۳ رسوب بگیرد و عدد دوم در مدل‌های آبگرمکن های فوری بوتان نشانگر شمعک دائم، بدون شمعک (آیونانز یا جرقه‌زن) و یا فن دار بودن است مثلاً در دستگاه ۳۲۱۵ عدد ۲ نشانگر فندکی بودن دستگاه و در مدل دیگر مثل ۴۱۱۸ دومین عدد (۱) نشانگر شمعکی بودن (پیلوتی) بودن دستگاه است دستگاه فن دار مثل ۴۳۱۸ عدد دومشان ۳ بوده و نشانگر فن دار بودن دستگاه است و نوع روشن شدن دستگاه و شعله‌ور شدن گاز داخل دستگاه با جرقه است، فنی که در دستگاه قرار دارد باعث می‌شود دود حاصل احتراق از آب‌گرم‌کن خارج شود و دیگر برای ساکنین منزلی که در آن آبگرمکن نصب شده خطری ایجاد نمی‌کند و دلیل استفاده از آبگرم کن فن دار که شرایط مناسبی برای تخلیه دود ندارند همین نکته است؛ اما در مکان‌هایی که شرایط تخلیه دود مناسبی دارند و قطر و ارتفاع دودکش و محل قرارگیری دریچه هوا نسبت به آبگرمکن مناسب است می‌توانند از آبگرمکن های بدون فن استفاده کنند و خیالشان از تخلیه دود دستگاه راحت باشد.

در انتها یک نکته باقی است طبق قوانین شرکت بوتان آبگرمکن های فوری در محل‌هایی با زیر بنای کمتر از ۶۰ مترمربع نصب نمی‌شود و شما می‌توانید از آبگرمکن های زودجوش بوتان که محدودیت‌های نصب آبگرمکن های فوری را ندارند و در دو حجم ۵۰ و ۸۰ لیتری در بازار ارائه شده‌اند، استفاده نمایید. در مقاله بعدی سعی می‌شود به آبگرمکن های زودجوش بوتان که در بازار با نام نوبل شناخته می‌شود بیشتر پرداخته شود.

نتیجه گیری:

اگر در انتخاب آبگرمکن فوری بوتان خود مشکلی دارید یا قصد دارید با اطمینان بیشتری خرید داشته باشید می‌توانید با دفتر خدمات شرکت بوتان، با شماره ۵۱۰۱۱-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید و درخواست کارشناس کنید و بعد از پرداخت مبلغ اندکی برای هزینه رفت‌وآمد، کارشناس در منزل شما حضور یافته و مناسب‌ترین محصول را به شما پیشنهاد می‌کند، و بعد از خرید آبگرمکن می‌توانید مجدداً با همان کارشناس برای نصب رایگان آبگرمکن در تماس باشید. همچنین می‌توانید با واتس‌اپ شماره ۰۹۱۷۳۱۳۹۱۷۹ در ارتباط باشید تا کارشناسان راد‌‌ایران­کالا در کمترن زمان به شما در انتخاب محصول مشاروه رایگان دهند.

دیدگاه شما چیست؟